• Wyprzedaż!

Wiatrówka PCP Evanix Rex-Fa

5 300,00 zł
Brutto
lub 10 x 530 Raty 0%

Evanix Rex-Fa to jedna z najmocniejszych wiatrówek na rynku

Kaliber

Zobacz także

Evanix Rex-Fa to model wykonany przez znaną firmę Evanix, i z wyglądu przypomina wiatrówkę TEXAN. Karabinek możemy zaszeregować do nowoczesnych broni, o dużej energii. Głównym celem było utworzyć niezawodny i celny karabinek z maksymalnym zasięgiem strzału oraz mocy.

Mechanizm ładowania

Mechanizm ładowania jest bardzo prosty. Po przeładowaniu należy odkryć kabląk i naciągnąć do pozycji maksymalnej, włożyć śrut do komory i zamknąć.

Bezpiecznik

Na wiatrówce znajduje się bezpiecznik, który zapewnia powrócenie kabląka do pozycji początkowej. Metalowy język spustowy z ustawieniem oporu zapewni lepszą celność. Oczywistością jest i bezpiecznik manualny do zabezpieczenia broni. Oznaczenie jest zrozumiałe, F- odbezpieczono i S- zabezpieczono.

Szyna

Karabinek jest przeznaczony do strzelania na dużą odległość, z tego powodu należy dokupić lunetę, która zamontuje się do weawer szyny 22mm. Długość szyny jest 240mm.

System ładowania

REX-FA jest wiatrówką jednostrzałowa, więc śrutę włożymy prosto do przeznaczonego do tego rowka. Zaletą tego systemu ładowania jest możliwość korzystać ze wszystkich rodzajów śrutów (bardzo dobrze spisują sie śruty typu slug). Całe powietrze z butli wypycha śrut przez co wiatrówki są bardzo energetyczne.

Kartusz i manometr

Kolba jest zakończona potężną butlą ciśnieniową o pojemności 480ccm (0,48L), która jest zakończona plastikową nastawną stopką. Butlę napełniamy za pomocą quickfill adapteru, który znajduje się w zestawie i jest odpowiedni do butli z wężem, albo pompki ręcznej. W miejscu przeznaczonego do napełniania znajduje się manometr. Producent tutaj umieścił i śrubę do opróżnienia kartusza.

Lufa

Zaletą modelu jest długość lufy, która wynosi 790 mm i służy jako chwyt przedni. Osłona lufy zakończona jest nakrętką którą można w łatwy sposób nakręcić lub odkręcić, a w jej miejsce zainstalować tłumik który wyciszy karabinek o ponad 60 %.

Chwyt

Chwyt broni jest pistoletowy i jest wykonany z plastiku.

Tabela parametrów technicznych: 

    * Powyżej podane wartości maksymalne dotyczą wiatrówek FAC (bez limitu energii).

  ** Prędkość wylotowa może się różnić w zależności od masy i kształtu śrucin.

*** 125 bar minimalne zalecane ciśnienie robocze w kartuszu.

W zestawie:

- Wiatrówka Evanix Rex-Fa

- Końcówka do ładowania

- Deklaracja o limicie wiatrówki poniżej 16J

- Instrukcja obsługi

- Karta gwarancyjna

- Paragon/Faktura VAT

13 Przedmioty

Opis

Szyna
22mm (picatinny)
Waga
3070 gram
Długość całkowita
1050 mm
Długość lufy
790 mm
Regulowany spust
Tak
Energia kinetyczna
Poniżej 16j
Wymagane zezwolenie
Nie
Osada
Polimer
Pojemność kartusza
480 cc
Maksymalne ciśnienie w kartuszu
250 Bar

16 innych produktów w tej samej kategorii: