Latarka UV Sofirn SP31UV

179,99 zł
Brutto

Mocna latarka UV Sofirn SP31UV

Ilość
Obecnie brak na stanie

Zamknij

Sofirn SP31UV to mocna latarka wyposażona w diodę LG UV led 365nm nie do codziennego użytku, jednakże jej zewnętrzny wygląd sprawia, że można ją pomylić z dobrą latarką EDC. Promienie UV są przydatne przy fluorescencji rzeczy, które fluoryzują pod wpływem promieniowania UV. Dzieje się tak, gdy materiały pochłaniają promieniowanie UV i odbijają je z powrotem przy różnych długościach fal. Oko ludzkie odbiera światło z przedziału od 400 nanometrów do 700 nanometrów. Zakres poniżej 400 nanometrów, a precyzyjnie mówiąc od 10 do 400, nazywany jest światłem ultrafioletowym. To właśnie dzięki niemu możliwa jest weryfikacja autentyczności różnego rodzaju dokumentów (karty kredytowe, paszporty) czy też pieniędzy.

Budowa

Latarka Sofirn SP31UV o długości 113mm wykonana jest z stopu aluminium wysokiej klasy lotniczego 6061 i pokryta twardą anodyzacją dzięki czemu jej waga to zaledwie 72 gramów. Dzięki zastosowanej technologii jest odporna na rdzę i korozję. Soczewka wykonana z hartowanego szkła. Wykonanie antyścierne zapewniają mocny i stabilny chwyt, a przemyślana geometria zapobiega uszkodzeniom oraz jak najlepszej wymianie cieplnej.  Sprężyny nie są specjalnie grube, ale jak na lampę UV nie powinny być. Odporna na upadek z wysokości jednego metra. Klasa szczelności IPX-8. Wyposażona jest w bardzo mocny i elastyczny klips dzięki czemu łatwo zaczepimy latarkę w kieszonce, pasku, pokrowcu czy kaburze zabezpieczając przed zgubieniem. Do zabezpieczenia przed upadkiem oraz wygodzie w transporcie i użytkowaniu służy mocna elastyczna smycz. 

Dioda oraz układ optyczny  

Sofirn SP31UV wyposażona jest w diodę LED  LG UV 365nm (UV-A) UVA35W01RL00. Diody Led UV są małe i można je umieszczać w wielu niedostępnych miejscach. Cechuje je mała powierzchnia emitująca światło, mała powierzchnia obudowy, długa żywotność, praca przy niskim napięciu, a także niskie zużycie energii, dokładna długość fali emitowanego światła, a co najważniejsze brak szkodliwych składników chemicznych.  

Latarka posiada certyfikaty CE, FCC, RoHS.

Zasilanie

Latarka ta zasilana jest za pomocą akumulatora litowo-jonowego 18650 3000mAh. Do ładowania akumulatora dołączamy w zestawie ładowarkę zewnętrzną  wraz z kablem USB.

Tryb pracy

- Niski

- Wysoki

Zastosowanie

Latarki UV cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na ich szerokie zastosowanie. Okazują się idealne do:

- utwardzania lakierów, żeli

- wykrywania plam moczu zwierząt

- akcji śledczych (wykrywanie krwi ludzkiej i zwierzęcej)

- weryfikowania autentyczności dokumentów, banknotów

- wyszukiwania substancji organicznych w ciemnościach (np. bursztynów)

- oceniania szczelności układu klimatyzacji

UWAGA!

Należy unikać narażenia na bezpośrednie lub odbite promienie ultrafioletowe. Bakteriobójcze promienie ultrafioletowe są szkodliwe dla oczu i skóry.

W zestawie

- Latarka Sofirn SP31UV

- Ładowarka na 1 akumulator

- Akumulator 18650 3000mAh

- Kabel do ładowania USB

- dwa o-ringi

- smycz

- klips

- Instrukcja obsługi 

- Gwarancja 2 lata

Opis

Waga
72g (bez baterii)
Długość całkowita
113
Ilość trybów
2 - niski/wysoki
Maksymalny czas pracy
21 godzin
Typ diody
LG UV led 365nm
Klasa szczelności
IPX - 8 (pod wodą 2 metry - nie jest przeznaczona do nurkowania)

12 innych produktów w tej samej kategorii: