Evanix Max ML

3 999,00 zł
Brutto

Evanix MAX-ML to nowość od firmy Evanix.

Kaliber
Zamknij

Wbudowany regulator i dwa manometry

Wiatrówka posiada wbudowany regulator który jest ustawiony fabrycznie na 150 bar. Posiada dwa manometry, jeden na kartuszu który pokazuje ciśnienie w nim, a drugi pod karabinkiem który pokazuje ciśnienie w regulatorze. Takie rozwiązania sprawiły że wiatrówka strzela z identyczną prędkością, a dzięki lufom które przystosowane są do różnego rodzaju pocisków, nawet slugi (JSB, H&N, Nielsen), strzelanie na duże odległości nie sprawia problemów.

Wygląd

Projektanci zadbali o bardzo dobry design wiatrówki, jak i kompaktowość. Waga karabinku Evanix Max-Ml to 3.3kg , w połączeniu z jego całkowitą długością wynoszącą 75 cm tworzy bardzo lekki i kompaktowy karabinek który jest łatwy do przetransportowania i wygodny w użytkowaniu.

Posiada on lufe o długości 50cm, która pozwala na oddawanie bardzo precyzyjnych strzałów zarówno śrutem grzybkowym, jak i pociskami firmy Nilsen czy FX (slugi).

Boczna dźwignia typu Biathlon

Boczna dźwignia typu biathlon umożliwia szybkie przeładowanie bez odrywania oka od lunety (Filmik poniżej)

Magazynki

Nowy typ magazynków które są również wykorzystywane w karabinkach pół-automatycznych cechuje bardzo szybkie indeksowanie oraz niezawodność. Magazynki posiadają specjalną sprężynkę która bardzo dobrze trzyma śrut czy też pociski. Długość magazynków to ponad 10 mm dzięki czemu ciężkie i długie śruty bez problemu zmieszczą się magazynku.

Blokada

Specjalna blokada obok przeładowania nie pozwala na ponowne załadowanie śrutu gdy ten w lufie nie został wystrzelony, co sprawia że wiatrówka jest bezpieczna i łatwa w użyciu.

Wyposażenie

Karabinek posiada szynę 22mm typu weaver. Lufa schowana jest pod osłoną na którą istnieje możliwość dokręcenia tłumika na ½ UNF.

Kartusz i regulator

Kartusz posiada objętość 280ccm i ciśnienie robocze 250bar. Regulator ciśnienia w karabinku fabrycznie ustawiony jest na 150 bar co pozwala na oddawanie mocnych i równych strzałów. Dodatkowo cały system wyposażony jest w kółko za pomocą którego możemy regulować prędkość wylotową i dostosowywać do różnego rodzaju śrutów.

* Powyżej podane wartości maksymalne dotyczą wiatrówek FAC (bez limitu energii).

** Prędkość wylotowa może się różnić nawet o 20% w zależności od masy i kształtu śrucin

Wiatrówka nie przekracza mocy 16J

W zestawie:

- Wiatrówka Evanix Max-Ml

- 2 Magazynki

- Końcówka do ładowania

- Deklaracja o energii kinetycznej nie przekraczającej 16J

- Gwarancja na 24 miesiace

- Paragon lub FV

- Instrukcja obsługi.

10 Przedmioty

Opis

Szyna
22 mm
Waga
3,3 kg
Długość całkowita
750 mm
Długość lufy
500 mm
Regulowany spust
Tak
Energia kinetyczna
Poniżej 16 Juli
Wymagane zezwolenie
Nie
Osada
Drewno
Pojemność kartusza
280 ccm
Maksymalne ciśnienie w kartuszu
250 bar

13 innych produktów w tej samej kategorii: