EVANIX IBEX-X2

6 499,00 zł
Brutto

Najmocniejsza wiatrówka w Europie już dostępna w Polsce!

Kaliber
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Zobacz także

Zamknij

Evanix PCP Ibex X2 to jedna z najmocniejszych wiatrówek pcp dostępnych na polskim rynku, w której zastosowano precyzyjną lufę Evanix oraz ergonomiczną osadę z drewna amerykańskiego orzecha.

Wiatrówka Ibex-x2 jest typu multi-shot a więc posiada magazynek który mieści odpowiednio 7, 6 oraz 5 śrucin. 

Elegancka osada

Osada z olejowanego drewna amerykańskiego orzecha czarnego wyróżnia się pięknym i estetycznym wykończeniem. Na wydzielonym chwycie pistoletowym naniesiono kratkowanie, które poprawia chwyt karabinka oraz nadaje mu eleganckiego charakteru. Ibex X2 stworzono z myślą o precyzyjnym strzelaniu na dużym dystansie, dlatego kształt osady został tak zaprojektowany, by zapewniał idealne złożenie w postawie leżącej. . Ściągnięcie jak i założenie osady polega na odkręceniu jednej śrubki dzięki czemu karabinek staje ergonomiczniejszy oraz bardziej pakowny. 

Wymiary

Długość całkowita wiatrówki to 1,18 m. a długość lufy to 62 cm. Dużą zaletą jest waga która jest w granicach 3,1 kg.

Kartusz

Kartusz w jaki wyposażony jest karabinek to butla o pojemności 480cc, i ciśnieniu roboczym ponad 250 Bar. Kartusz napełniony do maksymalnego ciśnienia 250 Bar pozwala oddać około 100 strzałów o zbliżonej prędkości początkowej.

Ładowanie kartusza

Ładowanie kartusza odbywa się za pomocą końcówki na szybkozłączkę , ale w zestawie mamy również przejście z połączenia gwintowego na szybkozłączkę dzięki czemu końcówkę można przykręcić do wężyka od butli za pomocą którego pompujemy kartusze.

Lufa 

Wiatrówka posiada oryginalną lufę firmy Evanix o długości 620mm dzięki czemu strzelanie na długich dystansach jest dużo celniejsze i przyjemniejsze. Lufa karabinka znajduje się w osłonie dzięki czemu hałas jest wystarczająco wyciszony.

Prędkość

Wiatrówka chociaż nie posiada regulatora ciśnienia posiada bardzo precyzyjne strzały o tej samej prędkości, zakres różnicy prędkości od ciśnienia 250 do 140 nie przekracza 8 m/s.

Wysoka szybkostrzelność

Wiatrówka Evanix PCP Ibex X2 ma dużą szybkostrzelność, dzięki zastosowaniu obrotowego magazynka o pojemności 7 śrutów. Do strzelania zaleca się stosowanie śrutu diabolo półokrągłego lub płaskiego.

Dodatkowe wyposażenie 

Wiatrówka wyposażona jest w przeładowanie boczne oraz RIS szynę 22 mm

Tabela parametrów technicznych:

 

 * Powyżej podane wartości maksymalne dotyczą wiatrówek FAC (bez limitu energii).

** Prędkość wylotowa może się różnić nawet o 20% w zależności od masy i kształtu śrucin

Zestaw zawiera również certifikat wraz z numerami seryjnymi, o legalności wiatrówki oraz że jej energia jest poniżej 16J. W przypadku jakichkolwiek prac przy wiatrówce i zwiększeniu jej Energi wiatrówkę trzeba w ciągu 7 dni zgłosić na policji

 

000319ex2
1 Przedmioty

Opis

Szyna
22 mm
Waga
3000 g
Długość całkowita
1180 mm
Długość lufy
620 mm
Regulowany spust
Tak
Energia kinetyczna
Poniżej 17j
Pojemność kartusza
480 cc
Maksymalne ciśnienie w kartuszu
250 bar

13 innych produktów w tej samej kategorii: