• Wyprzedaż!

Evanix Air Speed

4 799,00 zł
Brutto

Evanix Air Speed Semi Auto przyjemność z strzelania bez przeładowywania

Kaliber

Zobacz także

Zamknij

Zupełna nowość od firmy Evanix PCP.

Już sama nazwa wskazuje na to, że wiatrówka dysponuje niewiarygodną prędkością wylotową i szybkością oddawanych strzałów.

Ergonomiczna osada typu Thumbhole

W wyglądzie wiatrówki najbardziej dominuje polimerowa osada typu thumbhole, która wyróżnia się wygodną ergonomią i przyjemnym w dotyku wykończeniem powierzchni.

Kolba

Uniwersalna kolba świetnie posłuży praworęcznemu jak i leworęcznemu użytkownikowi.

Kartusz

Wiatrówka posiada kartusz o pojemności 280cc, pracującym na ciśnieniu roboczym 250 bar. Do napełniania go służy standardowa przejściówka Quickfill.

Lufa

Lufa ma długość 500 mm i jej dużą zaletą jest nowa osłona lufy, która bardzo dobrze wycisza karabinek. Efekt ten można zwiększyć, stosując tłumik na gwint 1/2 UNF.    

Tryb Semi-Auto

Model Speed został wyposażony w nowy zmodyfikowany układ napędowy, umożliwiający strzelanie w trybie Semi-auto w którym strzelec naciska tylko spust, co bardzo znacząco umila proces oddawania strzału. Ten model urzeka szybkostrzelnością bez konieczności przeładowywania. Śrut, jeden za drugim, trafia w jedno miejsce z prędkością proporcjonalną do szybkości naciskania spustu.

Zmodyfikowany magazynek

Nowa seria speedów posiada zmodyfikowane magazynki, które zostały specjalnie opracowane dla wiatrówek Semi-auto. Dziesięcio-strzałowy magazynek wkłada się z prawej jak i lewej strony. 

Wymiana magazynku

Przed przystąpieniem do wymiany magazynka należy odciągnąć dźwignię przeładowania, dopiero potem można zamocować magazynek. Po wróceniu dźwigni do pierwotnego położenia wiatrówka jest gotowa do strzelania, wystarczy już tylko naciskać spust.

Bezpiecznik

Mile widzianym udogodnieniem jest nowy bezpiecznik, którego umieszczenie w poprzedniej wersji nie było zbyt komfortowe, zatem został tym razem umieszczony z lewej strony osady na kabłąku przed językiem spustowym. Bezpiecznik ma dwie nastawy aktywny/nieaktywny.

Szyna RIS

Ulokowana na grzbiecie szyna 22 mm umożliwia montaż dowolnej optyki.

Z racji, że obecny model nie posiada przyrządów celowniczych należy dokupić odpowiednią lunetę.

W zestawie :

-2 magazynki

-Przejściówka do ładowania

-Instrukcja obsługi

-Deklaracje o limicie wiatrówki poniżej 16J

* Powyżej podane wartości maksymalne dotyczą wiatrówek FAC (bez limitu energii).

** Prędkość wylotowa może się różnić nawet o 20% w zależności od masy i kształtu śrucin

Strzelanie bez potrzeby przeładowania. Tryb semi-auto umożliwia szybkie strzelanie bez przerwy. Wiatrówka nas po prostu zachwyciła. Mechanizm już nie jest zasilany baterią. Dzięki temu uproszczeniu jest wiatrówka niezawodna.

Zachęcam do obejrzenia video z Evanix Air Speed

Zestaw zawiera również Certyfikat Limitu Energii 16 J. Jest to dokument stwierdzający zgodność cech produktu, a tym samym legalność wiatrówki z polskimi przepisami.

W przypadku jakichkolwiek prac przy wiatrówce i zwiększeniu jej Energi wiatrówkę trzeba w ciągu 7 dni zgłosić na policji.

000319e
3 Przedmioty

Opis

Szyna
22 mm
Długość całkowita
1100 mm
Waga gram (g)
3100 g
Długość lufy
790 mm
Regulowany spust
Tak
Energia kinetyczna
Poniżej 17j
Wymagane zezwolenie
Nie
Osada
Polimer
Pojemność kartusza
280 cc
Maksymalne ciśnienie w kartuszu
250 bar

13 innych produktów w tej samej kategorii: